Pierwszą styczność z prawdziwą fotografia miałam w wieku 16 lat, gdy na urodziny wybłagałam od taty jego starego Zenita. Pełna entuzjazmu i niezdająca sobie w pełni sprawy, czym to jest nawinęłam pierwszy film, który w konsekwencji zerwałam i musiałam wyrzucić do kosza. Następny nałożyłam staranniej i ruszyłam na rowerze uwieczniać krajobraz w moim pięknym rodzinnym mieście Wałcz. Niestety ta i kolejne filmy wylądowały w śmietniku, gdyż nie mając kompletnie pojęcia o ustawieniach wyrzucałam kolejne pieniądze w błoto. Nie poddałam się i z uporem maniaka zaczęłam eksperymentować. W końcu zaczęły pojawiać się na kliszach pojedyncze zdjęcia, które mogłam włożyć do rodzinnego albumu. Z każdą kliszą pojmowałam coraz bardziej cała tą sprawę i coraz więcej miałam zdjęć na jednej kliszy. Coraz bardziej podobało mi się zatrzymywanie czasu za pomocą zdjęć. W taki sposób uwieczniałam znajomych, rodzinę, rzeczy, miejsca i wszystko, co mnie otaczało. Jednak po ok. 5 latach zaczęłam myśleć o fotografii poważniej, a poza tym wydawałam majątek na zakup i wywołanie kliszy. Chciałam rozwijać swoją pasję, więc w 2008 zakupiłam lustrzanke cyfrową dzięki czemu mogłam robić więcej zdjęć. Co za tym idzie mogłam rozwinąć znacznie swoje umiejętności. Nie odłożyłam jednak Zenita zupełnie na półkę i od czasu do czasu kupuję kliszę i robię nim zdjęcia dla własnej satysfakcji i z sentymentu.


Fotografia (fotografowanie) technika tworzenia trwałych obrazów(fotogramów) za pomocą aparatu fotograficznego przy wyzyskaniu materiałów światłoczułych i procesów fotochemicznych. Rysować, pisać (rysowanie za pomocą światła) – zbiór wielu różnych technik, których celem jest zarejestrowanie trwałego, pojedynczego obrazu za pomocą światła. Fotografia jest dla mnie czymś więcej niż tylko mechanicznie wykonywaną czynnością. Odkrywanie wpływu fotografii na szeroko rozumianą kulturę i szeroką gamę aspektów życia społecznego jest dla mnie fascynujące. Ocena zdjęć nie kończy się na ocenie, jakości technicznej, ale także ocenie podlega głębia uczucia.


Fotografowanie daje mi możliwość:

Fotografia jest dla mnie nie tylko zatrzymaniem zdarzenia miejsca lub ludzi w postaci obrazka. Jest możliwością pokazania sposobu, w jaki się widzi świat. Jest masą, którą można w kreatywny sposób przetwarzać. Uwielbiam tworzyć nowe formy i czasami patrzę na świat przez pryzmat obiektywu. Obecnie mieszkam i rozwijam swoje umiejętności w Szczecinie.